تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

رنج...لذت !

   

  همه تلاشها وکوششهای بشر در روی این کره خاکی که به پیشرفتهای خیره کننده امروزین درعرصه های گوناکون انجامیده به دو عامل وانگیزه اصلی برمی گردد : رهایی از رنج و بهره مندی از لذت زندگی.

  مگر جز اینست که پیشرفتهای خیره کننده ای که در زمینه صنعت حمل ونقل نصیب انسان شده برای خلاصی از رنج ومشقت سفر بر روی زمین بوده است؟ ازسفر باچهار پایان که روزها وهفته ها وماهها رنج راه را بر تن اجداد ماتحمیل می کرد تا مسافرت باوسایل نقلیه مدرن وسریع و راحت امروزی راه درازی بود که بشر طی کرد تا بتواند از لذت سفری ایمن وراحت بهره مند گردد.

  مگر موتور محرک پیشرفتهای عظیم انسان در زمینه دانش پزشکی چیزی جزانگیزه رهایی از درد ورنج انواع بیماریها و نیل به لذت یک زندگی سالم بوده است؟

  می توان حتی پارا فراتراز این نهادو اعتراف کرد که حتی عبادت وبندگی ونیایش قریب به اتفاق  خداباوران نیز برای نجات از رنج وعذاب دوزخ ورسیدن به لذت ابدی بهشتی است که ادیان مختلف وعده آنرا به پیروان خود داده اند.البته در این مقوله حساب عده ای انگشت شمار ! که خدا را نه از ترس عذاب جهنم  و نه به طمع بهره مندی از لذایذ بهشت می پرستند از انبوه دین باوران جداست.

   

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : بهره ,پیشرفتهای ,بوده است؟ ,بهره مندی ,خیره کننده ,پیشرفتهای خیره ,
  رنج...لذت !

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 31 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر